Stratejik Planlama 2020 - 2024

01.11.2019

Stratejik Planlama 2020 - 2024

Kıymetli Hemşehrilerim;
 

    İnegöl, Hititler’den Bitinyalılara, Lidyalılar’dan Perslere, Makedonyalılar’dan Bergama Krallığı’na Bizans İmparatorluğu’ndan Selçuklu Devletine, Osmanlı Devletinden günümüze kadar bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, kültür, sanat, tarım, bilim, ekonomi, sağlık, turizm, sanayi ve eğitim şehridir. Şehrimiz, silüetlerinden biri olan Uludağ, Domaniç Dağı ile Ahı Dağı eşliğinde İnegöl Ovasının verimli toprakları ile eşsiz bir doğa harikasıdır. Ayrıca İnegöl Köftesi, İnegöl Alası, İnegöl Çileği, İnegöl Mobilyası, Oylat Kaplıcaları gibi birçok değere sahip olan şehrimiz yerli ve yabancı birçok turistin uğrak yeridir.

    Böylesine önemli özelliklere sahip olan şehrimizin yönetiminde siz kıymetli yönetim ortaklarımızla bu kenti çok daha yüksek noktalara el birliği ile taşıyacağız. 2019-2024 yıllarını kapsayan Seçim Beyannamemizde sizlere çeşitli alanlarda 94 proje sunduk. Projelerimizin bir kısmını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşarken diğer kısmını hayata geçirme gayretimizin heyecanını taşımaktayız.

    Şehrimizin ve siz kıymetli vatandaşlarımızın önceliklerini göz önünde bulundurarak çözüm odaklı yönetim anlayışımız ile içerisinde bulunduğumuz yeni dönemin planlamasını doğruluk, şeffaflık, işlevsellik, ekonomiklik gibi temel ilkeler eşliğinde gerçekleştirdik. Belirlediğimiz yol haritamız ve geliştirdiğimiz stratejik hamleler kapsamında planlı hareket ederek, öz kaynaklarımızı yerinde ve doğru kullanmak amacıyla “İnegöl Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı”nı hazırladık.

    Genç ve dinamik ekibimiz ile bakan değil, gören göz olma anlayışını sürdürüyoruz. Ayrıca tüm çalışmalarımızda sürdürülebilirlik ilkesi ile hareket ediyoruz. Uzun soluklu ve işlevsel projeler ile şehrimizin marka ve katma değer yelpazesini genişletmeye çalışıyoruz. Her alanda mevcut fırsatlardan yararlanan, öz kaynakları haricinde de kaynaklar elde eden kurumumuz alternatif kazanımları ve fırsat eşitliğinin takipçisidir.

    Geleceği yakalama ve geleceğin ötesine ulaşma arzumuz için mesai kavramı gözetmeden çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza, meclis üyelerimize, siyasi parti kuruluşlarımıza, sivil toplum oluşumlarımıza ve yönetim ortağımız olan siz kıymetli hemşehrilerime saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.


  Alper TABAN      
İnegöl Belediye Başkanı


Döküman Bilgisi için Tıkayın.

googel ads